Kurs EUR/PLN po raz trzeci z rzędu obniżył się do poziomu 4,6624, a więc minimum z końca czerwca. Co ciekawe wsparcia w aprecjacji nie dawały piątkowe zmiany eurodolara, który zn .. Zapewne stały za tym słabe dane z USA, które mogły wzbudzić obawy inwestorów, kto wpadnie w większą .. EUR-USD Pierwsza część tygodnia dla eurodolara wiąże się z publikowaniem danych o sierpniowej inflacji w Niemczech (konsensus 8,8% r/r dla HICP) oraz USA (konsensus 8,1% r/r dla CPI). W drugiej części tygodnia inwestorzy poznają dane o inflacji HICP w strefie euro w sierpniu, która ma wzrosnąć do ..

Dzień, w którym mamy dwie konferencje najważniejszych dla nas banków centralnych nie mógł być nudny i nie był. Złoty wzmocnił się głównie jednak w wyniku zapowiedzi dalszych Jak definiować i wykorzystywać poziomy bankowe w handlu Forex podwyżek stóp w strefie euro. EBC bez niespodzianek Zgodnie z oczekiwaniami stopy procentowe w strefie euro poszły w gór .. Interesują Cię aktualne kursy walut i cena euro?

Dane gospodarcze spływające w tym tygodniu coraz wyraźniej pokazują, że w wielu państwach zaczęła się już recesja. W USA wyraźnie spada popyt na nowe domy, rejestruje się coraz więcej bezrobotnych. Dzisiejsze wstępne odczyty indeksu PMI dla kilku krajach pokazały wartości poniżej 50 punktów, wskazuj .. Wczorajsza sesja na amerykańskim rynku akcji nie przyniosła jakichś większych rozstrzygnięć (S&P 500 +0,13 proc., DJIA +0,28 proc., Nasdaq Composite -0,43 proc.).

wykresy kursów walut

Scenariusz krótkoterminowej korekty do 4,53 zrealizowany z nawiązką. Strach przed wojną na Ukrainie wyciągnął kurs do testu linii trendu spadkowego, który Analiza techniczna Russell 2000 w 30 sekund wstrzymał skutecznie dalsze wzrosty po wieści, iż wojna odwołana. Tym samym dziś mamy test ostatniego dołka. Scenariusz 4,45 wciąż realny, ale os ..

Notowania powróciły zatem do poziomu 4,77 mimo, iż w połowie tygodnia testował barierę 4,84 za EUR. W ubiegłym tygodniu opublikowane zostały istotne dane z Chin. O 0,4% r/r wobec wzrostu o 4,8% w I kw. (-2,6% kw/kw w II Hartowane Brexit nadzieje przeciągnij europejskie zapasy na czerwono kw. wobec +1,4% w I kw.), kształtując się wyraźnie poniżej oczekiwań rynku (odpowiednio 1,0% r/r i -1,5% kw/kw) i naszej prognozy (odpowiednio 1,5% r/r i .. Trwający od kilku dni wzrost €/US$ na razie się zatrzymał.

W ubiegłym tygodniu złoty zachowywał się w oderwaniu od zmian kursu dolara. Przed świętem w USA obserwowaliśmy sporą realizację zysków z pozycji na wzrost €/PLN, co zepchnęło parę w pobliże 4,66. W piątek, po święcie w USA, inwestorzy znów odbudowywali pozycje na osłabienie złotego. Rynek krajowy – Złoty spokojnie rozpoczął nowy tydzień. Kurs EUR/PLN koncentrował się wokół poziomu 4,59, a więc niemal miesięcznego minimum.

Pary z PLN

Źródłem uspokojenia było oczekiwanie na wynik posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej połączone z braki .. Złoty traci po decyzji RPP Kurs €/US$ nie był w stanie wczoraj przebić się ponad parytet, inwestorzy wykorzystali wysokie jak na ostatnie dni poziomy pary do zakupów dolara. €/US$ zakończył handel przy 0,99, w czym pomogły tez nieco lepsze od oczekiwań dane z USA (m.in. .. Poniedziałek przyniósł niewielką zmienność notowań złotego, gdyż pary EUR/PLN oraz USD/PLN utrzymywały się odpowiednio blisko poziomów 4,78 oraz 4,84.

wykresy kursów walut

Nieco odmienne były nastroje na pozostałych walutach regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Rynek krajowy – czwartkowe notowania złotego zdominowało oczekiwanie na konferencję prezesa Narodowego Banku Polskiego. Wypowiedzi A.Glapińskiego pozostawały zgodne z oczekiwaniami rynkowymi zakładającymi dalsze zacieśnianie polityki pieniężnej i przyczyniły się jedynie do niewielkiego umocnienia po ..

Komentarz walutowy: sentyment risk-off utrzymuje się po nocnych atakach. Chęć “powtórzenia” katastrofy w Czarnobylu?

Na mocy oficjalnych umów posługują się nią również mieszkańcy Andory, Monako, San Marino oraz Watykanu. Z euro w ręku można też pojechać do Czarnogóry i Kosowa, choć waluta została tam przyjęta bez oficjalnych umów z Unią Europejską. Europejska waluta obowiązuje też na terytoriach zależnych Francji. Euro jest na tyle popularną walutą, że można nią płacić także w krajach, które oficjalnie jej nie przyjęły, szczególnie jeżeli państwa te mocno stawiają na turystykę. W obrębie Europy nie powinno też być problemu z wymianą euro na lokalną walutę w kantorze, np. W zależności od wybranej giełdy kryptowalut ceny walut mogą się znacznie różnić.

W kraju Stopa bezrobocia w sierpniu wyniosła 4,8% wobec 4,9% w lipcu – GUS. Wydajność pracy w przemyśle w okresie styczeń-sierpień 2022 r. Wzrosła w skali roku o 11,3%, przy zatrudnieniu wyższym o 1,4% i wzroście przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia brutto o 11,5% – GUS. Dolar nadal rośnie w siłę W poniedziałek EUR-USD ponownie spadał napędzany utrzymująca się awersją do ryzyka i zaostrzoną retoryką Fed. Kolejne wieloletnie minimum wyznaczone zostało na poziomie 0,9565, choć ostatecznie zamknięcie wypadło nieco wyżej na 0,9606.

wykresy kursów walut

Natomiast w wieczornych godzinach uwagę inwestorów przykuwać może wystąpienie publiczne szefa Fed z Nowego Jorku (J. Williams). Wydarzeniami środy będą publikacje danych o inflacji CPI w czerwcu w USA (konsensus 8,8% r/r) oraz w .. Tygodnia EUR-PLN ocierał się o 4,80, ale za każdym razem odbijał się od tego poziomu i wracał na niższe poziomy.

Pod względem międzynarodowych transakcji złoty jest drobną walutą i nie należy do 20 najbardziej handlowanych walut. Na wysokość kursów walutowych ma wpływ wiele różnorodnych czynników. Administratorem danych osobowych jest Currency One S.A. Szyperska 14, operator serwisu Walutomat.pl. Pamiętaj, że w każdym momencie możesz odwołać zgodę.

05-30 09:03 | Millennium analizy i komentarze

PAP Biznes, 19 listopada 2021 Z reguły nie komentujemy zmian kursu złotego, jednak w ostatnich dniach złoty rzeczywiście się osłabił, a my na bieżąco analizujemy czynniki, kt .. Niedługo przyszło nam nacieszyć się relatywnie mocniejszą złotówką. Euro znów idzie w górę i wielu analityków zastanawia się, jak daleko ten ruch zajdzie. W tym tygodniu mamy jeszcze dwa najważniejsze posiedzenia banków centralnych. Rośnie też prawdopodobieństwo, że Rada Polityki Pieniężnej będzie musiała zdec .. Ostatni tydzień w tym roku nie przynosi większej zmienności na głównych rynkach, co nie powinno dziwić.

Złoty pozostawał we wtorek stabilny wobec głównych walut, gdzie kurs EUR/PLN utrzymywał się w pobliżu poziomu 4,62, a USD/PLN przy 4,10. Złoty pozostaje w ostatnich dniach relatywnie stabilny i naszym zdaniem para EUR/PLN powinna utrzymać się w dolnych granicach przedziału 4,60-4,70 w końcówce roku .. W poniedziałek mogliśmy zaobserwować stabilizację notowań złotego. Kursy EUR/PLN i USD/PLN utrzymywały się w trendzie bocznym, a sesje giełdową zakończyły odpowiednio powyżej poziomu 4,63 i 4,10. W początkowej fazie sesji złoty osłabił się w stosunku do głównych walut, co było spowodowane rozprzestr .. NBP informuje, że w styczniu spotka się już 4 we wtorek, zamiast wcześniej zapowiadanego 12.

EUR-USD – szansa na złapanie oddechu Przełamanie psychologicznego wsparcia 1,00 na głównej parze jest już za nami, co może rodzić dodatkową presję na spadki. Wczorajsze słabiutkie dane z USA na pewno jednak nie pomogły dolarowi, co stwarza szansę na stabilizację kursu EUR-USD w przedziale 0,99-1,00 .. We wtorek euro dalej zyskiwało, choć w mniejszy stopniu niż w poniedziałek.

Stopy procentowe w Polsce bez zmian: bardzo łagodna retoryka prezesa NBP!

Przez cały ubiegły tydzień mieliśmy do czynienia z osłabieniem złotego w ślad za zwiększeniem światowej awersji do ryzyka odzwierciedlanej wzrostem indeksu VIX. Publikacja wyższych od oczekiwań krajowych danych o inflacji .. Rada Polityki Pieniężnej stoi w tym tygodniu przed trudnym zadaniem. Choć konsensus rynkowy zakłada kolejną podwyżkę stóp procentowych, tym razem o 50pb, to w zasadzie wyobrazić sobie można różne scenariusze. W dalszym ciągu nie brakuje argumentów za kontynuacją zacieśniania polityki monetarnej w do .. W ubiegłym tygodniu kurs EURPLN spadł do 4,5906 (umocnienie złotego o 2,6%).

Gwałtowne wybicia notowań polskiego złotego (PLN). Wypowiedź prezesa NBP Adama Glapińskiego – paliwem do wzrostów!

Wypadkowo krzywa niemiecka podniosła się na .. EUR-USD W ubiegły piątek w USA podano dane o inflacji CPI w maju, która wyniosła powyżej oczekiwań (odczyt 8,6% r/r vs kwietniowy odczyt 8,3%). Rozpoczynający się tydzień będzie więc ciekawy dla eurodolara, z kilku powodów.

Podczas minionej sesji źródłem niewielkiej presji sp .. Rynek krajowy Nowy tydzień rozpoczął się od umocnienia złotego. Kurs EUR/PLN spadł w ciągu dnia o niemal 3 grosze do 4,6500 z 4,6800 pod koniec piątkowej sesji. Towarzysząca temu nieznaczna zwyżka eurodolara na rynkach międzynarodowych znalazła odzwierciedlenie w jeszcze silniejszym, bo o 5,9 gros .. Kurs €/US$ kontynuował wczoraj wzrost docierając do 1,06.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *